Koerte koolitust koordineerib Eesti Kennelliidu Koerte Koolitust Koordineeriv Kogu.

Koerte Koolitust Koordineeriva Kogu  -   http://kennelliit.ee/meist/alluksused/koerte-koolitust-koordineeriv-kogu/

 

Näitustreeninguid, BH ja KK koolitusi korraldavad paljud treenerid nii Tallinnas, kui ka mujal Eestis. Üheks selliseks treeneriks on Anneli Timmi.

 

Koertega olen tegelenud juba lapsest peale. Esimene koer, kellega tõsisemalt tegelema hakkasin, oli nagu ikka enamusel väike segavereline koer. Esialgu omandasin tarkust raamatutest ja hiljem õnnestus pääseda ka agitgruppi, kus kõik koerahuvilised koos käisid. Suur unistus oli aga saada omale tõupuhas koer. Esimene tõug oli mul pikakarvaline taks, kellele hiljem lisandusid kaks suurepärast saksa lambakoera. See pani alguse ka minu järjepidevatele koolitustreeningutele ja näitusehuvile. Suur tänu minu treeneritele ja õpetajatele Vello Vahesalule ja Alla Petrovale, kes esimesed professionaalsed õpetused mulle kaasa andsid. Järgmine kummardus aga Aljo Pärnale, kelle kaasabil olen saanud võimaluse külastada erinevaid treeningplatse-keskusi. Samas olen just tänu temale molossitõugu koerte iseloomu tundma õppinud. Hetkel on mul kodus kolm toredat ja usun, et ka hästi kasvatatud kaukaasia lambakoera (kaks emast ja üks isane). Vanem koer Floss on läbinud ka kaks aastat järjest Kuulekuskkoolituse I astme ja on sellise koolitustulemusega üks vähestest kaukaaslastest Eestis.

Oma esimese koertekooli gupiga alustasin 2001 a. Ja siiani olen seda rada tallanud, õppides tundma väga erinevate tõugude iseloomu ja käitumist. Pole kunagi eelistanud tõukoeri segaverelistele, sest koolitust vajab iga koer. Meeldiv on näha kuidas koertekooli tulevad väga erinevad inimesed ja kui kunagi oli see valdavalt naiste hobi, siis nüüd on platsil mehi-naisi võrdselt. Kõik sooviga oma koeraga paremini suhtlema õppida ja toredasti koos aega veeta.

Ma pole ka aru saanud koeraomanikest, kes väidavad, et koolitus pole oluline ja mõeldud vaid saksa lambakoertele. See ei ole kindlasti nii, sest koolis ei õpita mitte ainult istu-lama vaid kõike, mida igapäevases elus koerale vaja (sotsialiseerumist, enesekindlust, kuulekust, koera ja peremehe vahelist teineteise mõistmist). Leonbergereid on minu gruppides olnud mitmeid ja saanud ka ametlikke koolitustulemusi BHs, KK1s ja KK2s. Leoõpilased on minu treeningutele alati väga oodatud!

Minu poolt läbiviidavate treeningute kohta saate lugeda siit www.koertesobrad.com

Kohtumiseni treeningplatsil 

Anneli Timmi